Pułapki czekające nowego rodzica
Pułapki nowego rodzica
13/12/2018 15:12
Pojawienie się dziecka w rodzinie jest niezwykłym wydarzeniem. Nieopisane szczęście i duma są tak ogromne, że aż wyczuwalne po samym wejściu do pomieszczenia w którym przebywają świeżutcy rodzice i ich pociecha. Jednak ta radość i szczęście szybko potrafią zmienić się w przerażenie i trwogę, podczas zderzenia z codziennymi obowiązkami związanymi z niemowlakiem. Jednym z typowych problemów nowicjuszów jest brak wiedzy o tym, jak ubierać niemowlaka.

Pobyt w domu

Zależnie od tego, gdzie dziecko aktualnie przebywa i jaką przejawia aktywność, należy stosować określone typy ubranek.
Zakładając, że temperatura w mieszkaniu utrzymywana jest w okolicach wartości szczególnie lubianych przez niemowlaki, czyli około 19-20 stopni, należy stosować się do następujących zasad:

- w przypadku zwykłej aktywności zakładać należy niemowlakowi dwie warstwy bardzo delikatnej bawełny, która jednocześnie zapewni odpowiednią temperaturę, przewiew skóry i nie wywoła reakcji alergicznych,

- gdy malec będzie wykazywał większe zainteresowanie zabawą, zalecane jest przebranie go w krótkie body, które nie dopuści do przegrzania i spocenia,

- gdy tylko malec będzie coraz bardziej się męczył i zasypiał, warto jest mieć pod ręką kocyk, którym go przykryjemy. Koniecznie trzeba jednak pamiętać, żeby nie był to zbyt duży i gruby koc.

Pobyt na spacerze

O ile poprawny dobór ubranka dla niemowląt, gdy spędzają one czas w domu jest w miarę prosty i logiczny, to już w chwili wyjścia na powietrze może się rodzicom zawrócić w głowie. Głównie z powodu niewiedzy, czy ubrać dziecko tak, aby nie zmarzło, czy jednak żeby się nie przegrzało.
Najrozsądniejszym wyjściem jest ubranie niemowlaka na tzw. cebulkę i stosowanie zasady +1, czyli dołożenie jednej dodatkowej warstwy do posiadanych przez siebie.
Taki sposób ubierania pozwala zachować margines błędu, który jest bardzo ważny. A przy tym pozwala szybko zareagować na zmiany pogody, temperatury, czy też przegrzania lub wyziębienia malucha wynikłe z jego aktywności podczas spaceru.

                               

 

To tylko kilka przykładowych body z długim rękawkiem, które idealnie sprawdzą się w zimowe dni a jednocześnie kolorowe aplikacje umilą i rozśmieszą chwile spędzone z maluszkiem.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie KochanyUrwis.pl