Blog - Kochany Urwis

Drodzy Sympatycy Kochanego Urwisa

Zapraszamy na nasz blog. Specjalnie dla Was będziemy pisać o zagadnieniach związanych z dzieciakami, dziecięcą modą i ubraniami dla najmłodszych. Czytajcie nas na bieżąco, a nic nie umknie Waszej uwadze!


Elegancki maluszek na święta 09/01/2020 17:09 Świąteczny czas to okres odwiedzin u rodziny i znajomych. Podczas każdej z tych wizyt chcemy wyglądać elegancko i szykownie. Nie tylko my! Również nasze pociechy muszą się wyjątkowo prezentować. W co ubrać dzieci na Wigilię i bożonarodzeniowe spotkanie w gronie znajomych?
czytaj więcej
Kiedy niemowlę zaczyna samodzielnie siadać? 25/11/2019 15:55 W życiu każdego niemowlaka zdarzają się ważne momenty przełomowe, a jednym z nich jest właśnie ten moment, kiedy niemowlę siada. To właśnie siedząc można wygodniej obserwować otaczający brzdąca świat, można też w komfortowy sposób sięgać po zabawki i je poznawać. Wiele świeżo upieczonych mam zadaje sobie pytanie co do tego, kiedy ich maluch zacznie siadać.
czytaj więcej
Gadżety, które pomogą w usypianiu niemowlaka 28/10/2019 11:36 Kobiety często szukają w internecie informacji o tym co kupić, by mieć najlepsze wyprawki dla swoich niemowlaków. I chociaż u różnych mam mogą sprawdzić się trochę inne gadżety, pewne elementy powtarzają się w praktycznie każdej poradzie i są rzeczywiście strzałem w dziesiątkę. Szczególnie warto zaopatrzyć się w rzeczy, dzięki którym usypianie niemowlaka będzie trochę prostsze
czytaj więcej
Czemu niemowlę nie chce jeść? 20/09/2019 10:54 Czasem zdarza się, że wielu świeżo upieczonych rodziców jest bardzo zaniepokojonych tym, że ich maluch nagle odmawia jedzenia. Może się zdarzyć tak, że odmawia tylko niektórych pokarmów, ale może też przeistoczyć się w całkowitego niejadka. Czym może to być spowodowane i kiedy należy zacząć się martwić?
czytaj więcej
Czym kierować się, kupując zabawki dla niemowląt? 21/08/2019 16:09 Zabawki pełnią bardzo ważną rolę w rozwoju dzieci na poszczególnych etapach ich życia. Warunkiem jest jednak ich odpowiedni dobór, choćby pod względem dostosowania do wieku i możliwości malucha. Na co zwrócić uwagę, kupując zabawki dla niemowląt?
czytaj więcej
Rozmiary ubranek dla niemowląt 24/07/2019 16:09 Narodziny dziecka są niezwykle ważnym momentem w życiu każdej rodziny. Przyszła mama przez 9 miesięcy stara się rozwijać swoje zainteresowania związane z macierzyństwem, aby jak najlepiej wypaść w nowej roli. Na barkach wielu mam spoczywa szereg różnych obowiązków związanych z narodzinami dziecka, takich jak na przykład: przygotowanie się do porodu, wyprawka oraz odpowiednie rzeczy dla noworodka.
czytaj więcej
Wyprawka dla niemowlaka 16/04/2019 18:21 Gdy coraz większymi krokami zbliża się chwila przyjścia na świat naszego dziecka, zastanawiamy się jak najlepiej przygotować się na tą chwilę. Warto przygotować się na to z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym. Przygotowanie wyprawki dla niemowląt jest ważnym punktem, jednak gdy jest to pierwsze dziecko możemy czuć się nieco niepewnie.
czytaj więcej
Bajki dla najmłodszych dzieci 27/02/2019 18:10 Niemowlę, zaraz po urodzeniu, uczy się świata. Nauka ta polega na rozróżnianiu dźwięków, kształtów, kolorów, poznawaniu otoczenia – najpierw najbliższego, później z wiekiem dziecka - dalszego, a także na zrozumieniu docierających do niego bodźców. Rodzice opiekujący się dzieckiem, na wszelkie sposoby starają mu się ułatwić tę sztukę poznawania świata kupując mu zabawki edukacyjne, ucząc odpowiednich zachowań a także przebywając razem z dzieckiem w każdej sytuacji.
czytaj więcej
W trosce o zdrowy sen niemowlaka 19/12/2018 15:29 Tak naprawdę każde dziecko jest inne i też inna ilość snu jest dla niego optymalna. Jedne dzieci są prawdziwymi śpiochami, które często ucinają sobie drzemkę w ciągu dnia - inne dzieci w ogóle nie chcą spać w dzień. Tak czy inaczej niemowlę, a więc dziecko w wieku do 1 roku życia zazwyczaj drzemie w ciągu dnia.
czytaj więcej
Pułapki nowego rodzica 13/12/2018 16:03 Pojawienie się dziecka w rodzinie jest niezwykłym wydarzeniem. Nieopisane szczęście i duma są tak ogromne, że aż wyczuwalne po samym wejściu do pomieszczenia w którym przebywają świeżutcy rodzice i ich pociecha. Jednak ta radość i szczęście szybko potrafią zmienić się w przerażenie i trwogę, podczas zderzenia z codziennymi obowiązkami związanymi z niemowlakiem. Jednym z typowych problemów nowicjuszów jest brak wiedzy o tym, jak ubierać niemowlaka.
czytaj więcej
Co powinien jeść niemowlak? 16/11/2018 18:36 Oczywiście, podstawowym elementem diety każdego niemowlaka powinno być mleko. Niemowlę może być karmione piersią albo też mlekiem modyfikowanym (do końca 6 miesiąca życia jest to mleko początkowe, następnie jest to mleko następne). Jednakże, tak naprawdę rozszerzanie diety malca można rozpocząć już po ukończeniu przez niego 4 miesiąca życia.
czytaj więcej
Jak pomóc dziecku nauczyć się chodzić? 24/10/2018 18:16 Nauka chodzenia może i nie jest najprostsza, ale z całą pewnością dostarcza, zarówno dziecku, jak i jego rodzicowi ogromu przyjemności!
czytaj więcej
Ubranka dla noworodka - bez czego się nie obędzie? 28/09/2018 15:48 Patrząc na niekończący się wybór w sklepach mogłoby się wydawać, że przygotowanie wyprawki dla dziecka to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Niemowlęce ciuszki warto skompletować jak najwcześniej, aby wszystko było już gotowe gdy maleństwo przyjdzie na świat. Jakie ubranka dla noworodka muszą więc znaleźć się obowiązkowo w każdym domu z dzieckiem? Oto kilka propozycji:
czytaj więcej
Różne metody nauki czytania 19/08/2018 15:55 Obecna podstawa programowa, która realizowana jest w przedszkolach publicznych nie zakłada nauki czytania. Dzieci umiejętność tę nabywają dopiero w szkole podstawowej. Jednak jeżeli maluch wykazuje zainteresowanie słowem pisanym wcześniej, nic nie stoi na przeszkodzie aby naukę czytania rozpocząć samodzielnie w domu.
czytaj więcej
Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia na piątkę? 05/07/2018 19:16 Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia na piątkę?
czytaj więcej
Idealny prezent na dzień dziecka 19/08/2018 15:55 1 czerwca to szczególna data w dziecięcym kalendarzu. W tym dniu wszystkie dzieci obchodzą swoje święto i czekają na wyjątkowe upominki. Wielu rodziców już na kilka tygodni wcześniej zadaje sobie pytanie: jaki prezent na dzień dziecka kupić? Odpowiedź zależy w dużej mierze od wieku i płci dziecka.
czytaj więcej
Jak nauczyć dziecko pić z butelki? 19/03/2018 20:16 Nauczenie dziecka picia z butelki wcale nie musi by trudnym ani wyczerpującym zadaniem, czasem wystarczy odrobina cierpliwości i znajomość paru sztuczek, aby dziecko zrozumiało, że nie tylko pierś jest źródłem pokarmu. Jak więc odpowiednio podejść do nauki picia z butelki? Kilka podpowiedzi znajdziesz poniżej.
czytaj więcej
Jaki prezent dla dziewczynki wybrać z okazji urodzin? 09/05/2018 13:15 Często bierzemy udział w różnych uroczystościach rodzinnych takich jak chrzciny, urodziny, czy imieniny. Jednym z głównych problemów, z którym musimy się zmierzyć, jest wybór prezentów. W dzisiejszym artykule podpowiemy Wam jaki prezent dla dziewczynki będzie najlepszym rozwiązaniem.
czytaj więcej
Jak ubierać niemowlę latem? 09/04/2018 22:50 Rodzice małych dzieci z reguły uwielbiają lato z uwagi na możliwość codziennego wychodzenia na długie spacery i spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, co ma korzystny wpływ na rozwój i zdrowie malucha. Częstym pojawia się jednak dylemat, jak ubierać niemowlaka latem?
czytaj więcej
JAK WYBRAĆ BUCIKI DLA NIEMOWLAKA? 19/03/2018 20:16 Twój maluszek niedługo zacznie stawiać pierwsze kroki? A może chcesz zabezpieczyć jego drobne stópki przed przypadkowym urazem? W obu tych przypadkach czas najwyższy pomyśleć o bucikach dla niemowlaka. Jak wybrać te najlepsze?
czytaj więcej