JAK WYBRAĆ BUCIKI DLA NIEMOWLAKA?
JAK WYBRAĆ BUCIKI DLA NIEMOWLAKA?
20/02/2018 20:02
Twój maluszek niedługo zacznie stawiać pierwsze kroki? A może chcesz zabezpieczyć jego drobne stópki przed przypadkowym urazem? W obu tych przypadkach czas najwyższy pomyśleć o bucikach dla niemowlaka. Jak wybrać te najlepsze?

Pierwsze obuwie powinno spełniać kilka ważnych warunków. Twoja pociecha musi mieć w nim stuprocentową wygodę, wybierz więc materiały, które będą miękkie. Jednocześnie powinny dobrze zabezpieczać stopę dziecka przed urazami, a więc warstwa chroniąca ją nie może być zbyt cienka. 
Ważne jest także wzmocnienie punktów narażonych na uszkodzenia, np. palców. Maluch ucząc się chodzić będzie się potykał, a to może zniszczyć materiał na czubku buta. Gumowa ochrona jest jak najbardziej na miejscu! A wybierając rozmiar zwróć uwagę na to by był nieco większy, tak by palce nie dotykały buta od wewnątrz. 1cm zapasu będzie wystarczający (nie więcej! Większy zapas spowoduje spadanie i brak stabilności). 
Wybierają buty zwróć uwagę na to, że maluch nie może marznąć w stopy. Obuwie dla niemowląt musi być wykonane tak, by zapewniało komfort termiczny - dobierz je do pory roku. Równie istotna jak wygoda i ciepło jest oddychalność. Butki muszą być wykonane z materiałów naturalnych, które nie będą powodowały pocenia się nóg. Wilgotne stopy to nie tylko narażenie delikatnej skóry dziecka na otarcia, ale też niebezpieczeństwo złapania infekcji!
Bardzo ważnym elementem obuwia jest podeszwa. Kiedy Twój mały zdobywca ruszy na podbój wszechświata, może stawiać jeszcze nieco nieporadne kroki. Ułatw mu utrzymanie równowagi kupując buty na wygodnej, szerokiej podeszwie. Pomoże mu ona utrzymać się w wyprostowanej pozycji i dziarsko brnąć do przodu. 
Nie zapomnij też o tym by buty były… po prostu ładne! Niech Twój Skarb cieszy się pięknymi wzorami i pociesznymi rysunkami. Kolorowe i wesołe na pewno będzie chętniej nosił!

Koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu! www.KochanyUrwis.pl