Ubranka dla noworodka
Ubranka dla noworodka - bez czego się nie obędzie?
28/09/2018 15:09
Patrząc na niekończący się wybór w sklepach mogłoby się wydawać, że przygotowanie wyprawki dla dziecka to prosta sprawa. Nic bardziej mylnego. Niemowlęce ciuszki warto skompletować jak najwcześniej, aby wszystko było już gotowe gdy maleństwo przyjdzie na świat. Jakie ubranka dla noworodka muszą więc znaleźć się obowiązkowo w każdym domu z dzieckiem? Oto kilka propozycji:

Coś do spania
Przede wszystkim należy pamiętać, że niemowlęta większość doby spędzają śpiąc w łóżeczku. Na nic więc zda się okazała kolekcja wyjściowych ciuszków, jeśli nie zapewnimy maleństwu wygodnych rzeczy do spania. 

Na szczęście jest w czym wybierać - od tradycyjnych śpioszków, przez body po pajacyki. Wszystkie jednak powinno łączyć jedno - wygoda użytkowania z perspektywy malucha, jak i rodziców. Najlepiej sprawdzą się rzeczy rozpinane wzdłuż i w kroku, co ułatwi zmianę pieluszek oraz żmudne przebieranie niemowlęcia. 

Jeśli chodzi o ubranka, które można założyć pod inne, to koniecznie trzeba zaopatrzyć maleństwo w kilka sztuk body. Zapinane w kroku pozwolą szybko odświeżyć malucha. 

Na wierzch sprawdzi się zarówno komplet w formie półśpioszków z kaftanikiem lub pajacyk. Pierwsza opcja pozwala na swobodne łączenie ich z innymi rzeczami, druga natomiast jest niezwykle komfortowa dla dziecka - nie posiada bowiem gumki w pasie, która źle dobrana mogłaby powodować dyskomfort. Pajacyki występują w wielu wersjach, zarówno rozpinanych z przodu, jak i z tyłu. 

Coś na zewnątrz
W sklepach nie brakuje ubranek wyjściowych, np. różnego rodzaju spodenek i bluzeczek. Warto zaopatrzyć się w kilka sztuk, jednak bez szaleństw - najważniejsze jest bowiem to, w czym dziecku najwygodniej i w czym spędza najwięcej czasu. 

Oczywiście nie może zabraknąć ubranek, których użyjemy podczas wyjść na dwór. Kurteczka czy kombinezon, a do tego odpowiednia czapeczka to konieczność. 

Należy pamiętać, że niemowlęta są najszczęśliwsze wtedy, kiedy czują się luźno i swobodnie. Miękkie materiały oraz łatwe zakładanie pozwolą czuć się dobrze zarówno maleństwu, jak i opiekunom.

 

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie KochanyUrwis.pl