Jak ubierać niemowlę latem?
Jak ubierać niemowlę latem?
08/03/2018 19:03
Rodzice małych dzieci z reguły uwielbiają lato z uwagi na możliwość codziennego wychodzenia na długie spacery i spędzania dużej ilości czasu na świeżym powietrzu, co ma korzystny wpływ na rozwój i zdrowie malucha. Częstym pojawia się jednak dylemat, jak ubierać niemowlaka latem?

Nie przegrzewaj !

To chyba najważniejsza zasada, bez względu na porę roku. Jednak lato to szczególny okres, gdy temperatury bywają naprawdę wysokie. Ciało dziecka poci się wówczas, co dodatkowo sprzyja odparzeniom czy pieluszkowemu zapaleniu skóry. Czym się więc kierować? Powszechnie znana jest zasada, która mówi, ze w przypadku noworodków i niemowląt należy zastosować o jedną warstwę więcej niż zakłada na siebie dorosły. Ponieważ tak maleńkie dzieci podczas spacerów głównie leżą lub śpią, wystarczy je po prostu przykryć. W czasie upałów odpowiedni będzie cienki, przewiewny materiał, np. zwykła pielucha tetrowa. 

Należy także zwracać uwagę na jakość ubranek dziecka. Sztuczne tworzywa sprawiają, że skóra nie oddycha i poci się jeszcze bardziej. Warto więc postawić na naturalne materiały – podczas wysokich temperatur dobrze sprawdzi się bawełniane body na krótki rękaw i ewentualnie cienkie skarpetki. W mniej upalne dni wystarczy pajacyk. Dobrze też, by letnia garderoba niemowlaka była w jasnych kolorach, które nie przyciągają promieni słonecznych tak, jak ciemne ubrania.

Bądź przygotowana na wszystko : )

Lato kojarzy się nam ze słońcem i ciepłem, jednak jak wiemy – w naszym klimacie pogoda lubi płatać figle i w okresie wakacyjnym zmienia się czasem jak w kalejdoskopie. Wychodząc na spacer w piękny, bezchmurny dzień, trzeba być przygotowanym, że za godzinę czy dwie słońce się schowa, zerwie się wiatr, a odczuwana temperatura powietrza nagle spadnie. Rodzic powinien więc zawsze mieć ze sobą komplet dodatkowych, cieplejszych ubrań dla dziecka. Może być to sweterek i długie spodnie, które łatwo będzie maluchowi naciągnąć. Przydadzą się też na wszelki wypadek grubsze skarpetki, buciki i kocyk.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie KochanyUrwis.pl