Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia na piątkę?
Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia na piątkę?
05/07/2018 19:07
Jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia na piątkę?

Tabliczki mnożenia musi nauczyć się każdy - to pewne. Kiedy przychodzi ten moment edukacji, rodzice często zaczynają panikować - w końcu sami mieli kiedyś problem z wkuwaniem na pamięć i do tej pory robi im się niedobrze na samą myśl!

Na szczęście dzisiaj wiadomo, że uczeniu się na pamięć warto powiedzieć "do widzenia". Ta metoda uchodzi obecnie za przestarzałą i nieefektywną. Dowiedz się więc, czym ją zastąpić i jak nauczyć dziecko tabliczki mnożenia.

Inspiruj !

Do nauki działań matematycznych można wykorzystać większość codziennych sytuacji. Przemyć je w formie zabawy do różnych wspólnych czynności, jak np. pieczenie ciastek. Wykładając na blachę ciasteczka licz głośno, ile się ich na niej mieści. Możesz pokazać dziecku, na ile sposobów można je policzyć, co nie tylko służy zapamiętywaniu wyników, ale i logicznemu myśleniu.

Postaw na zabawki edukacyjne Dzisiejsze dzieci mają szczęście, ponieważ dostępność zabawek interaktywnych jest naprawdę ogromna. Z łatwością znajdziesz zabawki, które nie tylko dostarczą frajdy, ale pomogą przyswoić sobie tabliczkę mnożenia.

Zabawa w nauczyciela !

Odpytując dziecko, nie twórz atmosfery grozy. Zamiast tego, pobaw się w szkołę, w której raz ty jesteś nauczycielem, a raz dziecko. Innym przykładem zabawy może być losowanie zagadek ze szklanej kuli, w której na zmianę losujemy karteczki z zadaniami matematycznymi. Kto więcej odgadnie, ten wygrywa. Aby dziecko się szybko nie znudziło, można pomieszać zadania z różnych przedmiotów, co nie tylko przyniesie maluchowi pozytywne skojarzenia, ale też pozwoli mu utrwalić szkolną wiedzę.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie KochanyUrwis.pl