Idealny prezent na dzień dziecka
Idealny prezent na dzień dziecka
20/02/2018 20:02
1 czerwca to szczególna data w dziecięcym kalendarzu. W tym dniu wszystkie dzieci obchodzą swoje święto i czekają na wyjątkowe upominki. Wielu rodziców już na kilka tygodni wcześniej zadaje sobie pytanie: jaki prezent na dzień dziecka kupić? Odpowiedź zależy w dużej mierze od wieku i płci dziecka.

Niemowlę

Dzieci w wieku niemowlęcym to najmniej wymagająca grupa. Często wybieranym prezentem dla kilkumiesięcznego niemowlęcia są grzechotki, gryzaki lub zabawki interaktywne, które pomagają dziecku poznawać kształty, kolory i dźwięki. Równie dużą popularnością cieszą się ubranka dla niemowląt. To bardzo praktyczny prezent, z którego na pewno będą zadowoleni rodzice malucha.

Prezent dla "roczniaka"

Dzieci, które ukończyły pierwszy rok życia, często potrafią już chodzić. Idealny prezent na dzień dziecka stanowią więc wszelkiego typu jeździki, na których dziecko może usiąść i pojeździć, odpychając się nogami od podłogi.

Co ważne, na tym etapie rozwoju dziecka prezenty kupuje się również biorąc pod uwagę płeć malucha. Chłopcy otrzymują pierwsze samochody, najczęściej interaktywne, a dziewczynki lalki, do których dołączony jest mały wózek. Dobrym pomysłem jest również zakup pierwszych książeczek oraz akcesoriów do zabawy w wodzie lub piasku.

Co kupić kilkuletniemu dziecku?

Umiejętności kilkuletnich dzieci są już na wysokim poziomie, dlatego kupując prezent na dzień dziecka warto wziąć to pod uwagę. Ze względu na zbliżające się wakacje, do chętnie wybieranych upominków należą rolki, hulajnogi, skakanki, rowery, piłki i inne akcesoria, które dziecko może wykorzystać do zabawy na świeżym powietrzu. 

Koniecznie zajrzyjcie do naszego sklepu! www.KochanyUrwis.pl.

Oczywiście, dobór odpowiednich prezentów zależy także od płci. Dziewczynki otrzymują zestawy akcesoriów do opieki nad lalkami, natomiast chłopcy - sterowane samochody, modele samolotów i czołgów.

Radość i beztroska

Do najczęściej wybieranych prezentów na dzień dziecka należą niewątpliwie zabawki. Święto dzieci kojarzy się z radością i beztroską, a skojarzenie to znajduje odzwierciedlenie w wyborze upominków.

Serdecznie zapraszamy do zakupów w naszym sklepie KochanyUrwis.pl